FACEBOOK Rzetelna firma OPINEO

Jak przygotować pliki?


\r\n

Przyjmujemy następujące typy plików:

\r\n

Agencja Reklamy ROD - Strona internetowa EPS - uniwersalny plik wektorowy, do tworzenia dalszych projektów;

Agencja Reklamy ROD - Strona internetowa AI - plik wektorowy Adobe Illustrator;

Agencja Reklamy ROD - Strona internetowa PDF - uniwersalny plik wektorowy;

Agencja Reklamy ROD - Strona internetowa JPG - plik rastrowy, w niskiej rozdzielczości, przeznaczony do zastosowań www.

oraz inne obsługiwane przez pakiet graficzny Adobe.


\r\n

Występujące problemy w nadsyłanych nam plikach:

\r\n

Agencja Reklamy ROD - Strona internetowa PDF - występują błędy w poprawnym skalowaniu. RIP może błędnie zinterpretować proporcje obrazu do druku. Czcionki, nie zamienione wcześniej w programie graficznym na krzywe zostaną wydrukowane niepoprawnie. Pliki te są zmieniane na pliki TIF.

\r\n

Przestrzeń kolorystyczna

\r\n

Wszystkie prace do druku powinny być przygotowane w skali 1:1 i zapisane w przestrzeni kolorystycznej CMYK, Chanel 8 bits.
Inne modele kolorystyczne (RGB, CIE, Lab, GrayScale) będą znacznie odbiegać kolorystycznie od zamierzonego efektu końcowego.
Wszystkie inne modele kolorystyczne będą z automatu zmieniane na kolorystkę CMYK - nie ponosimy odpowiedzialności za ewentualne niezgodności kolorystyczne w takich przypadkach.
Pliki graficzne powinny być przygotowane w rozdzielczości 300 DPI, z wyłączenie reklamy zewnętrznej i wystawienniczej gdzie wymaga jest rozdzielczość 100-150 DPI.
Kolor czarny prosimy przygotować ze składniowych 50/40/40/100 - prosimy nie używać wartości 100/100/100/100 ponieważ nie przyniesie to oczekiwanego efektu na wydruku.

\r\n


\r\n

Nazwy plików

\r\n

Prosimy nazywać pliki według zasady, która pozwoli nam na dobranie odpowiedniego materiału oraz sprawdzenie, czy zgadzają się rozmiary wydruku.
Pliki powinny być nazwane: np. 21-katalog-a4-str3.tif (co oznacza 'numer zamówienia' - 'typ materiału' - 'format' - 'ewentualnie strona wydruku').

\r\n

\r\n

Uwagi dodatkowe

\r\n

Nie odpowiadamy za błędy i treść w projektach nadesłanych przez Klienta.
Wszelkie reklamacje kolorystyczne bez wcześniej wydrukowanego materiału lub po przesłaniu projektów w innej kolorystyce niż CMYK będą rozpatrywane negatywnie.
Na życzenie Klienta możemy wykonać płatny wydruk próbny.
Druk na każdej maszynie jest inny ze względu na stosowane profile drukarskie - proszę mieć to na uwadze.